UNIKÁTNÍ LÁHEV MOËT & CHANDON
Z ROKU 1921 VYDRAŽENA ZA 301 921 Kč

Jediná láhev šampaňského Moët & Chandon z roku 1921 v rámci světově unikátního projektu Chronologie de Champagne, má nového majitele.
Ten v tiché dražbě za tento unikát nabídnul 301 921 Kè.  Čistý výtěžek byl majitelem Bugsy’s baru Václavem Vojířem věnován Výboru dobré vùle - Nadaci Olgy Havlové na podporu seniorù.

The unique bottle of Moët & Chandon vintage 1921 was auctioned off for 301 921 CZK
The only bottle of Moët & Chandon vintage 1921, which was part of the unique Chronologie de Champagne project, has a new owner. The new owner offered 301 921CZK for this rarity in a silent auction. The profit was then donated, by the owner of Bugsy’s Bar Václav Vojíř, to the Committee of Good Will – The Olga Havel Foundation in support for the elderly people.

Charitativní dražba

Šampaňské Moët & Chandon Grand Vintage Collection 1921, které je dvacáté třetí ročníkové víno v pořadí tohoto šampaňského domu, je považováno za nejlepší vintage 20. století v Evropě. Výrazná chuť ovoce přetrvává i přes věk tohoto vína, koncentrovaná, ale stále vibrující, doplněná příchutí nugátu a moka. Vyváženost a koncentrace vintage perfektně zachycuje radost ze života dynamických dvacátých let minulého století. Byl to rok, kdy Coco Chanel představila světu svůj parfém Chanel No. 5, kdy byl při atentátu zraněn Vladimír I. Lenin, kdy Albert Einstein obdržel Nobelovu cenu za fyziku, kdy premiéra hry Karla Čapka R.U.R. přinesla do slovníku světa pojem robot, ale také kdy poprvé spatřilo světlo světa šampaňské víno Dom Pérignon. Tyto neobyčejně vzdálené historické pojmy jen dokazují, jakou cestu muselo ujít víno, než bylo přímo ze sklepa vyjmuto a zasláno do Bugsy’s baru, kde je k dispozici i vám. Zásadní výjimečností tohoto vína je doba zrání přímo ve sklepech. Celých 90 let bylo toto víno ponecháno v kontaktu s kvasinkami, které mají na svědomí druhotné kvašení vína a tím dělají ze šampaňských vín ty nejvyhledávanější na světě. Celých 90 let odpočívalo toto víno přímo pod dohledem těch nejpovolanějších a tím je zaručena jeho absolutní kvalita, neboť Chef de Cave Benoit Gouez jej osobně při odkalování zkontroloval a po dalším šestiměsíčním ležení zaslal na naši adresu. Není to častý jev, kdy z trezoru šampaňských vín, jak říkají u Moët & Chandon místu, kde leží to nejvzácnější z dědictví domu, vyjme Chef de Cave nějakou láhev. Nám se to podařilo nejen díky úspěšnému sedmnáctiletému obchodnímu vztahu s touto značkou, ale především díky filozofii, s jakou jsme se rozhodli přistoupit k prodeji tohoto skvostu.
Pro unikátnost této láhve, kterou nelze zakoupit nikde jinde na světě, jsme se rozhodli dát šanci všem potencionálním zájemcům a proto jako jediné ze všech nashromážděných vín v Chronologie de Champagne není předmětem přímého prodeje, nýbrž je nabídnuto v první fázi obálkovou metodou. Nabídky lze vypsat na šek, který vám bude spolu s aukčním řádem a průvodním dopisem k dispozici a v zalepené obálce jej můžete umístit do zapečetěného boxu přímo v Bugsy’s baru. Stačí při příští návštěvě sdělit váš zájem obsluze, či pro osobní návštěvu mimo otevírací dobu baru si domluvit termín na telefonním čísle 602 312 196. Nabídky se touto formou přijímají až do 31. května 2012. Nejméně tři účastnící, kteří nabídnou nejvyšší cenu, se následně v druhé fázi mohou zúčastnit aukce s licitátorem, kde vyvolávací cenou bude dosud nejvyšší nabídka z první fáze dražby. Láhev Moët & Chandon Grand Vintage 1921 tak bude prodána tomu, kdo nabídne nejvyšší cenu.
Bugsy’s bar se rozhodl věnovat výtěžek z aukce Nadaci Olgy Havlové na projekt podporující důstojné stáří našich seniorů.

Bugsy's Bar
Moët and Chandon Champagne

Dom Pérignon