UNIKÁTNÍ LÁHEV MOËT & CHANDON
Z ROKU 1921 VYDRAŽENA ZA 301 921 Kč

Jediná láhev šampaňského Moët & Chandon z roku 1921 v rámci světově unikátního projektu Chronologie de Champagne, má nového majitele.
Ten v tiché dražbě za tento unikát nabídnul 301 921 Kè.  Čistý výtěžek byl majitelem Bugsy’s baru Václavem Vojířem věnován Výboru dobré vùle - Nadaci Olgy Havlové na podporu seniorù.

The unique bottle of Moët & Chandon vintage 1921 was auctioned off for 301 921 CZK
The only bottle of Moët & Chandon vintage 1921, which was part of the unique Chronologie de Champagne project, has a new owner. The new owner offered 301 921CZK for this rarity in a silent auction. The profit was then donated, by the owner of Bugsy’s Bar Václav Vojíř, to the Committee of Good Will – The Olga Havel Foundation in support for the elderly people.

Kniha Chronologie de Champagne

Tento unikátní soubor vín nelze odbýt zařazením do standardního menu a tak vznikla myšlenka vytvořit samostatnou a jedinečnou knihu, která dává každému z vín prostor na celou dvoustranu. Čtenář se zde dozví více o víně samotném, o klimatických podmínkách v daném roce a jejich vlivech na vývoj vína a také o historických meznících, které se daný rok udály. Každý, kdo si zakoupí kteroukoli lahev z kolekce Chronologie de Champagne, obdrží knihu jako pozornost. Kniha je zatraktivněna kresbami, stejně jako stávající barové menu a kniha o prvních patnácti letech baru, z ruky předního českého ilustrátora Honzy Jiříčka, který dostal za úkol vedle překreslení všech druhů etiket také netradičně ztvárnit šest významných ročníků, které jsou mezi víny zastoupeny a podtrhnout tím význam šampaňského jako vína oslavujícího jedinečné okamžiky.

Bugsy's Bar
Moët and Chandon Champagne

Dom Pérignon