UNIKÁTNÍ LÁHEV MOËT & CHANDON
Z ROKU 1921 VYDRAŽENA ZA 301 921 Kč

Jediná láhev šampaňského Moët & Chandon z roku 1921 v rámci světově unikátního projektu Chronologie de Champagne, má nového majitele.
Ten v tiché dražbě za tento unikát nabídnul 301 921 Kè.  Čistý výtěžek byl majitelem Bugsy’s baru Václavem Vojířem věnován Výboru dobré vùle - Nadaci Olgy Havlové na podporu seniorù.

The unique bottle of Moët & Chandon vintage 1921 was auctioned off for 301 921 CZK
The only bottle of Moët & Chandon vintage 1921, which was part of the unique Chronologie de Champagne project, has a new owner. The new owner offered 301 921CZK for this rarity in a silent auction. The profit was then donated, by the owner of Bugsy’s Bar Václav Vojíř, to the Committee of Good Will – The Olga Havel Foundation in support for the elderly people.

Chef de cave

„Moët & Chandon vytvořil první Vintage v roce 1842 a dnes vlastní jednu z nejvýznamnějších Grand Vintage sbírek v Champagni. V této sbírce je každé víno vzácné a dohromady tvoří fantastické dědictví našeho domu, zachycující výjimečnost jednotlivých ročníků. Pět Vintages přímo z našich sklepů v Épernay bylo exkluzivně vybráno pro Bugsy´s bar. Jsou vyjádřením pěti typických stylů: 1992 je harmonický, 1990 slunečný, 1988 svěží, 1978 strukturovaný a 1921 nezařaditelný. Každá láhev zrála déle než obvykle v perfektních podmínkách našich sklepů a byla také později degoržována. Proto jsou tyto Vintages výrazně dospělejší než v minulosti.“

Benoît Gouez, Moët & Chandon Chef de Cave

 

„Dom Pérignon, a to jak bílý, tak růžový, je všeobecně uznáván pro svůj působivý potenciál v zrání a komplexitu. Svou plnost prokazuje nejdříve po sedmi letech ležení ve sklepě. Dom Pérignon Œnothèque to dokazuje po dekádách • Intenzita vína není věcí síly, nýbrž přesnosti a zájmu o zásah v pravý čas. Jsme plně zaujati ochranou původní ovocnosti hroznů; naše filosofie je minimalistická a oxidace náš hlavní nepřítel • Dom Pérignon získal privilegium používat hrozny ze všech sedmnácti Grand Crus Champagne. Cuvée tvoříme perfektním vyvážením poměru modrých a bílých hroznů. Vždy je nadřazujeme nad techniku. Dom Pérignon se snaží být ideálem.“

Richard Geoffroy, Dom Pérignon Chef de Cave

 

Bugsy's Bar
Moët and Chandon Champagne

Dom Pérignon